10. 12. 2021

Ráno v loukách

 10. prosince 2021

Do rána nám napadl sníh. Naštěstí tentokrát nemáme službu a tak jsem si ráno užívala procházkou do luk i když byla obloha zatažená. Přesto občas mezírkou mezi mraky prosvítalo sluníčko.

Potkala jsem ze sousedství paní s pejskem a tak jsme prohodily pár slov a tento pejsek nám u toho asistoval. Za plotem v domku však mají hárající fenku a tak nakonec musela paní vzít pejska do náručí a odnést, protože jinak by se snad na vodítku uškrtil...ach ta láska.
Ranní sluníčko prodírající se přes mraky občas barví krajinu do růžové a chvílemi až do fialové barvy, jindy zase do modré či šedé.
Překvapilo mě, že auto, které tu před týdnem zapadlo, tu stále ještě  zůstává... příběh o autu, a kdo tam s ním přijel, je na druhém blogu.
Nechápu, že si ještě nebyli schopní zajistit někoho, kdo by auto z mokřadu vyprostil. Je to vedle vodojemu a může dojít k znečištění spodních vod. 


Dokonale zaparkované...v mokřadu.

Na severní straně je obloha zatažená tmavými mraky.U druhé vodárny jsou tři srnky. Bývají tu často. Asi jim sem donesu nějaké seno.
Škoda, že tu není krmelec.


Srnky se vydaly směrem k lesu. Každoročně tu zemědělci nechávali balík sena. Letos jsou na louce  také, ale tentokrát celé zabalené v igelitu a do toho se srnky nedostanou.

Moje ranní vycházka skončila. ještě se chystáme na návštěvu k synovi a tak snad pořídím fotografie z rozsvíceného města.
Přeji vám krásný víkend.